Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                       

                                                             DZIEŃ KOBIET

       Tradycyjnie już, jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach przygotowali występ z okazji Dnia Kobiet. Tym razem, w odróżnieniu od lat poprzednich, występy zaczęły się od pokazu dla pań ze wsi Bąkowice. Przedstawienie dla płci pięknej ze szkoły odbędzie się 6 marca. W tym roku, w występach, podziwiać można było chłopców ze starszych klas, wspieranych przez koleżankę z klasy VI, którzy pod czujnym okiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego przygotowali program artystyczny. Oprócz wierszyków i życzeń dla wszystkich Pań, były występy, podczas których mali mężczyźni przebrani za kobiety, rytmicznie i z wdziękiem tańczyli do znanych utworów muzycznych, takich jak „Wielka dama” czy „Polskie dziewczyny”, były także występy męskiej grupy tanecznej w piosenkach „Jesteś szalona” i „Kochać kobiety”. Podczas pokazu nie zabrakło również występu grupy baletowej w „Tańcu łabędzim” i tańcu francuskim – kankan. Całość przedstawienia zakończyła piosenka „Wszystkiego najlepszego” i rozdanie słodkich podarunków dla każdej z Pań.

Występ ogromnie się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami przez wszystkie panie i zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło Wójta Gminy Świerczów Pana Andrzeja Gosławskiego i Przewodniczącego Rady Gminy w Świerczowie Pana Romana Żołnowskiego.

Renata Boduch

wstecz